Když si člověk potřebuje půjčit peníze a tuší, že by jeho žádost nemusela v bance projít, nebo to má dokonce za už předem jasnou věc, nejednou sází na nebankovní sektor. Někdy hned, někdy si napřed na odmítnutí v bance počká, ale to je vlastně jedno, protože rozdíl mezi dobrovolným vzdáním se nadějí a zamítnutím žádosti spočívá jenom v tom, že ve druhém případě předchází negativnímu rozhodnutí nemálo zatěžující byrokracie.
Ovšem zatímco v bance nejeden žadatel neuspěje, vesměs především kvůli nízkým příjmům nebo záznamům v registrech dlužníků, v nebankovním sektoru jsou jeho šance výrazně vyšší. Protože třeba taková americká nebankovní hypotéka představuje téměř sázku na jistotu. U té je pravděpodobnost neúspěchu skutečně minimální.
Důvodů, proč je tomu tak, je povícero.
- Žadatel se za půjčení peněz zaručuje zástavou vlastní nemovitosti, což skýtá nebankovní společnosti jistotu splácení nebo alespoň návratnosti půjčených peněz a zvyšuje její ochotu vyhovět každému, u koho to jenom trochu jde.
- Půjčit si lze až sedmdesát procent odhadní ceny dotyčné nemovitosti, což může být i věru velká částka.
- Splácení lze rozložit až na třicet let, čímž lze dosáhnout splátek nízkých tak, že si je může dovolit splácet kdekdo.
- A to s vlastně velmi přijatelnými úroky.
- Přičemž lze také vše splatit kdykoliv i předčasně.
- Díky těmto možnostem je možné tolerovat i drobné záznamy v registrech dlužníků, případně existující dluhy či exekuce. Případně si lze sjednat i spoluručitele, který má registr čistý.
- Stejně lze přimhouřit oko i nad vcelku nízkými příjmy.
- Nevyžadují se žádné poplatky předem.
A aby toho nebylo málo, lze následně půjčené peníze využít na zaplacení čehokoliv.
Takže stačí vyplnit pár základních údajů, poslat e-mailem několik fotografií oné výše zmíněné nemovitosti a počkat, až žadatele zkontaktuje zaměstnanec dotyčné společnosti, který s ním projedná všechny podrobnosti. A je to odbyto.
A řekněte sami – znáte něco lepšího?